Szkoła Języków Obcych EUREKA jest znaną na Podkarpaciu placówką posiadającą wieloletnią tradycję w nauczaniu języków obcych. Działamy na rynku od 1991 roku i dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas kursy językowe spełniały wysokie wymagania współczesnego rynku edukacji.


Współpracujemy ściśle z Centrum Egzaminacyjnym British Council, niezawodnym i profesjonalnym partnerem z zakresu międzynarodowych egzaminów językowych, oraz bierzemy udział w programie Addvantage, skupiającym szkoły, których słuchacze zdają egzaminy Cambridge ESOL.

 

Do tej pory tysiące osób uczestniczyły w kursach SJO EUREKA. Jesteśmy również doświadczonym partnerem wielu firm i instytucji publicznych. Zawsze motywujemy naszych Słuchaczy do ambitnego wyznaczania sobie celów, dostarczając im możliwości ich realizacji w toku nauki w naszej szkole. Naszych Słuchaczy cechuje świadomość, że opanowanie języka obcego jest nieodzownym narzędziem ułatwiającym funkcjonowanie we współczesnym świecie.

 

Satysfakcja z osiągnięć naszych Słuchaczy oraz Ich lojalność potwierdza skuteczność naszych metod pracy. Kluczowe składniki tych metod to przyjazna atmosfera zajęć, dobrze dobrana kadra lektorów i starannie monitorowana jakość nauczania.

 

System nauczania w SJO EUREKA jest stworzony w oparciu o Europejski System Kształcenia Językowego. Nasza oferta adresowana jest do wszystkich grup wiekowych, do Słuchaczy indywidualnych, firm oraz instytucji.

Komunikowanie się w języku ojczystym stanowi dla ludzi jedną z kluczowych umiejętności, która jednakże przychodzi naturalnie. Komunikowanie się w języku obcym jest wyższą odmianą komunikacji, która wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu na zbudowanie kompetencji językowej. Jest to ceniona i pożądana umiejętność, która otwiera niezliczone możliwości we współczesnym świecie.

Nowoczesna metodyka nauczania języka obcego kładzie nacisk na komunikację. Dlatego dominującą metodą w Szkole Języków Obcych EUREKA jest Metoda Komunikacyjna. Rozwijając cztery podstawowe umiejętności językowe: mówienie, rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz tworzenie wypowiedzi pisemnych, staramy się stworzyć warunki zbliżone do naturalnej komunikacji, które sprzyjają wyrażaniu myśli i posiadają walor poznawczy zarówno w zakresie języka jak i kultury danego obszaru językowego.

Drugą ważną metodą, jaką stosujemy w naszej szkole jest Metoda Bezpośrednia – Direct Method for English. Służy ona szybkiemu rozwijaniu mówienia i rozumienia w języku angielskim. Jest dostosowana do każdej grupy wiekowej.

W procesie nauczania ważny jest wiek słuchaczy. Inaczej dobieramy strategie nauczania oraz pomoce, gdy słuchaczem jest dziecko, inaczej, gdy nastolatek, a zupełnie inaczej, gdy uczymy dorosłych.
Większość zajęć każda grupa realizuje w pracowniach multimedialnych wyposażonych w Internet oraz tablice interaktywne.

Proces nauki wspomagamy platformą internetową.

Lektorzy w SJO Eureka to osoby posiadające pełne kwalifikacje, kreatywne, doskonale przygotowane metodycznie, stale szkolący swój warsztat. 

 

Nie ma jednej uniwersalnej metody nauki języka obcego. Dlatego w naszej szkole uczymy w sposób eklektyczny tzn. wybierając najlepsze metody i techniki nauczania języków obcych.

 

Każdy lektor znając różne metody nauczania wybiera najskuteczniejszą i najlepszą tak, aby pomóc każdemu nauczyć się mówić i rozumieć język obcy. Nasi lektorzy stale rozwijają się i szkolą tak, aby być na bieżąco z wszelkimi nowinkami metodycznymi.

 

W naszej szkole korzystamy na zajęciach z tablic interaktywnych z bogatym oprogramowaniem oraz platformy e-learningowej, aby więcej powtarzać i ćwiczyć. Każdy lektor stara się, aby jego słuchacze osiągnęli sukces i cel taki, jaki sobie wyznaczyli.