EGZAMINY CAMBRIDGE ESOL NA TLE POZIOMÓW RADY EUROPY Poniżej zamieszczamy porównanie egzaminów CAMBRIDGE ESOL ze skalą Poziomów Rady Europy.

Poziomy Rady Europy

C2

CPE

7.5 – 9.0

University of Cambridge ESOL Examinations University of Cambridge ESOL Examinations (Cambridge ESOL) opracowuje i publikuje egzaminy Cambridge English - najbardziej wartościowy zakres kwalifikacji i testów dla uczniów i nauczycieli języka angielskiego na świecie. Ponad 3,5 mln osób w 130 krajach podchodzi co roku do tych egzaminów. Na całym świecie ponad 12.500 uczelni, pracodawców, ministerstw i innych organizacji akceptuje kwalifikacje w formacie Cambridge ESOL jako dowód znajomości języka angielskiego. Egzaminy Cambridge English są wspierane przez pracę największego zespołu badawczego w Wielkiej Brytanii.